Home / Ciekawe / Programista blockchain – kto to jest?

Programista blockchain – kto to jest?

Blockchain development company, taka jak chociażby 10clouds, zatrudnia programistów znających się na technologii przyszłości. Tak bowiem określa się łańcuch bloków, czyli blockchain. Kim jednak tak naprawdę jest taki programista i co należy do jego obowiązków? Oto kilka słów wyjaśnienia.

Developer blockchain

Samo słowo developer kojarzyć może się z branżą budowlaną. Osoba, która wznosi coś od podstaw aż po osiągnięcie efektu finalnego. W branży IT jest bardzo podobnie. Developer blockchain ma za zadanie budową systemów opartych na tej technologii oraz ich optymalizacją. Mowa tutaj chociażby o smart kontraktach, jakie często wykorzystują blockchain development companies we współpracy ze swoimi klientami. To oni oferują dApps, jak również blockchain application development. Developer blockchain na pewno musi znać różnorakie języki programowania, aby móc swobodnie wykonywać swoje obowiązki zawodowe każdego dnia. Jednak to nie jedyna umiejętność, którą musi posiadać osoba, jaka chciałaby rozpocząć pracę na takim stanowisku. 

Co musi umieć programista łańcucha bloków?

Blockchain software development możliwy jest dzięki takim właśnie programistom, którzy muszą wiedzieć, że ich nabywanie umiejętności nigdy tak naprawdę się nie skończy. Technologia idzie do przodu, zapewniając dostęp do różnorakich możliwości. Deweloperzy blockchain powinni na bieżąco zapoznawać się z takimi nowinkami, aby móc swoim klientom zapewnić szeroki wachlarz usług.

Warto jednak wspomnieć o pewnych podstawach, które są konieczne, aby móc rozpocząć przygodę z technologią blockchain. Wśród takich potrzebnych umiejętności wymienić trzeba:

  • umiejętności analityczne – je powinna posiadać każda osoba, która chciałaby odnieść sukces w branży IT,
  • znajomość integracji z usługami chmurowymi,
  • szczegółowość – która nie pozwoli na to, aby tworzone przez nich oprogramowania zawierały jakieś luki, może się bowiem okazać, że przez to całość zostanie zaatakowana przez hakerów,
  • zrozumienie technologii front-endowych,
  • język angielski – powiązany z komendami, jakie napisane są na ogół w tym międzynarodowym języku,
  • wszechstronność i umiejętność szybkiego dopasowania się do zmian.

Tak, trzeba umieć dużo. Ale okazać się to może opłacalne. W szczególności, jeżeli spojrzy się na zarobki developerów blockchain. To dzięki nim możliwy jest blockchain development. Programiści sprawiają, że cała technologia jest w stanie zmienić świat. Czy na lepsze? Wkrótce się okaże. 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …