Home / Dom i Wnętrze / Promiennik gazowy – funkcjonalny element wyposażenia tarasu

Promiennik gazowy – funkcjonalny element wyposażenia tarasu

Nowoczesny taras to dzisiaj nie tylko wygodne meble ogrodowe i dodatki – to też elementy, które bezpośrednio wpływają na nasz komfort. Jednym z produktów, który warto rozważyć, jest promiennik gazowy. Nowoczesne promienniki są coraz chętniej wykorzystywane podczas aranżowania przestrzeni ogrodu i tarasu. Co warto o nich wiedzieć?

Jak działa promiennik gazowy?

Promienniki gazowe to urządzenia, które jeszcze do niedawna kojarzone były wyłącznie z letnimi ogródkami restauracyjnymi. Właściciele lokali wykorzystują je, aby podnieść temperaturę otoczenia i zapewnić klientom komfort. Obecnie takie promienniki możemy ustawić we własnym ogrodzie czy na tarasie – są one dostępne na stronie vulkan.com.pl. Nowoczesne promienniki gazowe dedykowane do prywatnych ogrodów to eleganckie urządzenia, które świetnie wpisują się we współczesne trendy. Promienniki gazowe emitują ciepło nawet w promieniu 5 metrów, co pozwala na ogrzanie powietrza na przestrzeni całego tarasu. Promiennik pozwoli na komfortowe przesiadywanie na tarasie w czasie letnich wieczór czy też przedłużenie lata i korzystanie z tarasu również jesienią. Urządzenia tego typu są bezpieczne i proste w obsłudze.

Co warto wiedzieć o promiennikach ciepła na tarasie?

Promienniki gazowe działają zasilane gazem z butli. Butla ukryta jest wewnątrz urządzenia, przez co nie wpływa ona negatywnie na estetykę otoczenia. Urządzenie posiada włącznik, regulacje wysokości płomienia oraz bezpiecznik przechyłu, który wyłącza urządzenie jeśli zostanie ono przechylone. Szacuje się, że butla gazowa starcza na 15-30 godzin  działania promiennika, w zależności od intensywności użytkowania. Urządzenie dostarczane jest w częściach, klient musi samodzielnie złożyć promiennik – pomoże w tym instrukcja obsługi i montażu.

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …