Home / Ciekawe / Praca w Niemczech – przywileje dla obcokrajowców

Praca w Niemczech – przywileje dla obcokrajowców

Decyzja o wyjeździe do pracy za granicą najczęściej zapada po długich przemyśleniach i kalkulacjach. Współcześnie zmienia się sylwetka Polaka, który decyduje się na taki krok. Jeszcze do niedawna większość pracowników to osoby, które decydowały się na zatrudnienie sezonowe, najczęściej przy uprawach w okresie letnim. Dzisiaj coraz więcej specjalistów decyduje się na wyjazd poza granice Polski. Dlaczego?

Dlaczego emigracja zarobkowa jest tak popularna?

Wyjazd za granicę w celu zarobienia pieniędzy nie jest pomysłem nowym, jednak zdecydowana większość osób, które zdecydowały się na taki krok w ostatnich dekadach wracała po upływie kilku miesięcy. Dzisiaj widzimy zmianę tego trendu – wyjeżdżają specjaliści, którzy zachęcani są do tego kroku nie tylko zarobkami, ale przede wszystkim wizją życia na wyższym poziomie oraz możliwością podnoszenia kwalifikacji.

W przypadku zagranicznych korporacji inżynierowie i specjaliści są mile widziani – pracodawcy widzą ich potencjał oraz to, jak mogą przyczynić się do lepszego działania i rozwoju marki. W związku z tym oferowane im są nie tylko dobre warunki finansowe, ale również liczne dodatkowe opcje, takie jak możliwość prywatnego ubezpieczenia czy korzystania z licznych kursów czy szkoleń. Sami pracownicy z Polski często podkreślają, jaką odmianą jest dla nich praca w międzynarodowych zespołach.

Czy wiesz, o co możesz wnioskować jako obcokrajowiec zatrudniony legalnie w Niemczech?

Wśród licznych możliwości warto przede wszystkim pamiętać o Kindergeld w Niemczech. Jest to dodatek, o który mogą wnioskować wszyscy rodzice pracujący na terenie Niemiec i posiadający pełen obowiązek podatkowy w tym kraju. Kindergeld przysługuje wszystkim dzieciom do 18 roku życia oraz dzieciom do 24 roku życia, o ile kontynuują naukę.

 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …

https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ Industrialny dębowy stolik nocny loft