Home / Zdrowie i Uroda / Cellulit – wróg każdej kobiety!

Cellulit – wróg każdej kobiety!

Siedzący tryb życia, brak ruchu, ale również uwarunkowania genetyczne – to najczęstsze powody powstawania cellulitu, popularnie nazywanego „skórką pomarańczy”. Walka z nim jest żmudna i często nierówna co wynika nie tylko z naszej niewiedzy, ale i z braku odpowiednich narzędzi. Jak skutecznie walczyć z cellulitem i pozbyć się go raz na zawsze?

Czym jest cellulit?

Cellulitem nazywamy nierównomiernie rozłożoną tkankę tłuszczową, które występuje wspólnie z włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Problem ten nasila się przede wszystkim w okresie dojrzewania, ciąży, w okresie menopauzy czy wszelkich zmian hormonalnych. Cellulit jest widoczny i wyczuwalny jako pofałdowana skóra na biodrach, pośladkach, udach, również na piersiach. Zmiany takie jak cellulit mogą być wyczuwalne jako grudki i zgrubienia, które mogą czasami powodować ból.

Cellulit może powodować fizyczny dyskomfort: zmniejszenie elastyczności skóry powoduje uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia, dodatkowo kolor skóry może się zmieniać na bledszy.

Czy cellulit zagraża naszemu zdrowiu? Zdecydowanie nie, jednak może on skutecznie szpecić i wpływać na nasze postrzeganie swojego ciała. Nadmiar cellulitu wygląda nieestetycznie, przez co wiele pań może mieć problem z rozebraniem się np. na plaży czy basenie, zakładaniem krótkich spodenek czy spódnic.

Jak samodzielnie walczyć z cellulitem?

Chcąc zmniejszyć zmiany tego typu przede wszystkim ważne jest działanie na wielu płaszczyznach. Podstawą jest zdrowa i zbilansowana dieta, ale również aktywność fizyczna i ćwiczenia. Dobrym pomysłem jest wykonywanie masaży limfatycznych (również samodzielnie, w  domu!). Coraz więcej pań decyduje się na specjalistyczne zabiegi, w których pomaga sprzęt dla medycyny estetycznej. W walce z cellulitem pomogą lipoliza, liposukcja, mezoterapia, ultradźwięki, krioterapia.

 

 

 

Check Also

Nowy wymiar elektromobilności w transporcie ciężarowym

Rewolucja w pojazdach użytkowych – teraz elektryczne!. To hasło doskonale odzwierciedla nowy kierunek, w którym …

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/