Home / Ciekawe / Cztery powody, aby zainwestować w urządzenia do gotowania sous vide

Cztery powody, aby zainwestować w urządzenia do gotowania sous vide

Dzisiaj często dość na sklepowych półkach spotykamy się z urządzeniami do gotowania sous vide, szczególnie zaś ze specyficznym cyrkulatorem do garnków. Czy warto inwestować w takie urządzenia? Czy sous vide zapewni nam wyższą jakość potraw? Zdecydowanie tak! Dlaczego zatem warto zainwestować w urządzenia do gotowania sous vide?

1) zdrowe potrawy

Przede wszystkim trzeba tu podkreślić, że gotowanie przy pomocy takich urządzeń do gotowania sous vide zasadniczo zapewnia nam to, że przyrządzone w ten sposób potrawy są znacznie zdrowsze. O co dokładniej tu chodzi?

Otóż takie gotowanie próżniowe umożliwia zastosowanie naprawdę bardzo niskich temperatur gotowania. Generalnie zatem nie dochodzi tu do utraty jakichkolwiek składników odżywczych czy też witamin albo mikro i makro elementów.

2) smaczne potrawy

Warto także powiedzieć, że otrzymane w ten sposób potrawy są najzwyczajniej w świecie bardzo smaczne. Urządzenia do gotowania sous vide bowiem umożliwiają brak jakiejkolwiek obróbki typu smażenie itp.

Zasadniczo zatem otrzymujemy czysty, niczym nie skażony smak danej rzeczy. Generalnie czasem to nawet można się w zasadzie to zdziwić, jak dokładniej smakuje taka marchewka czy mięso.

3) oszczędność objętości potraw

Standardowo przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że takie potrawy kurczą się nam podczas ich przyrządzania. Szczególnie zaś dotyczy to wszystkiego rodzaju mięs. Warzyw zresztą także. Tymczasem zaś w gotowaniu próżniowym nie ma wcale tego…

Gotowanie próżniowe zapewnia nam w zasadzie otrzymanie w formie potrawy tej samej objętości danego składnika jak przed gotowaniem. Co więcej – zasadniczo zachowana jest także jego struktura, co na początek będzie dla każdego bardzo oryginalnym doświadczeniem. Zazwyczaj bowiem przykładowo – jesteśmy przyzwyczajeni, że marchew jest albo bardzo twarda, albo pod wpływem gotowania staje się miękką pulpą. Tu zaś mamy miękką marchewkę z zachowaną włóknistą strukturą.

4) możliwość dłuższego przechowywania

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że przyrządzanie potraw przy pomocy urządzeń do gotowania sous vide umożliwia nam ich dłuższe przechowywanie. W końcu są one pakowane próżniowo. Można zatem spokojnie zachować je na później, co przy dzisiejszym stylu życia ma duże znaczenie.

Urządzenia sous vide znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …

zobacz wiecje https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ https://dajplus.pl/kiedy-przemysl-spotyka-dom-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/