Home / Technologia / Ubezpieczenie komunikacyjne dla młodego kierowcy – jak zaoszczędzić?

Ubezpieczenie komunikacyjne dla młodego kierowcy – jak zaoszczędzić?

Wydatki związane z kupnem swojego pierwszego samochodu nie kończą się wraz z rejestracją wozu. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego zobowiązany jest prawnie do jego ubezpieczenia. Doświadczeni kierowcy zmieniający swój wóz na inny model nie muszą obawiać się wysokich składek. Niestety, inaczej jest z młodymi osobami, które dopiero zaczynają swoją przygodę z motoryzacją. Sprawdź, co możesz zrobić, aby koszty polisy nie nadszarpnęły poważnie Twojego budżetu.

Zakres ochrony

Podczas wizyty w multiagencji ubezpieczeniowej doradca z pewnością przedstawi Ci bogatą ofertę. Pamiętaj o tym, że do obowiązku każdego kierowcy należy bezwzględny zakup polisy OC. Dodatkowe ubezpieczenie Autocasco czy Assistance są niemałymi kosztami, których nie musisz ponosić. Na rozszerzenie podstawowego ubezpieczenia przeważnie decydują się właściciele kosztownych wozów czy niegarażowanych aut.

Współwłasność

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest rezygnacja z zarejestrowania samochodu wyłącznie na siebie na rzecz współdzielenia go z innym, bardziej doświadczonym kierowcą, któremu przysługują zniżki.

Porządny research

Zanim udasz się do biura ubezpieczyciela, warto zrobić małe rozeznanie w cenach. Mimo tego, że zakres obowiązywania polisy OC określony jest ustawowo, ceny składek w poszczególnych towarzystwach znacząco się od siebie różnią. Prostym sposobem na zapoznanie się z ofertami poszczególnych firm ubezpieczeniowych jest skorzystanie z prostej w obsłudze porównywarki. Na stronie mfind.pl znajdziesz przejrzystą porównywarkę ofert OC dziesiątek znanych i cenionych towarzystw. Aby dowiedzieć się, które z nich proponuje Ci najlepsze warunki, wystarczy wypełnić formularz.

Check Also

Nowy wymiar elektromobilności w transporcie ciężarowym

Rewolucja w pojazdach użytkowych – teraz elektryczne!. To hasło doskonale odzwierciedla nowy kierunek, w którym …

https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/