Home / Motoryzacja / Czy ubezpieczenie motocykla można rozszerzyć?

Czy ubezpieczenie motocykla można rozszerzyć?

Dbałość o pojazd mechaniczny jest na porządku dziennym. Wiele osób sumiennie podchodzi do tego, aby dbać nie tylko o samochód, ale również o motor. W tej kwestii przydać się może także dobrze ubezpieczenie motocykla, jakie z wersji podstawowej można rozszerzyć do bardziej rozbudowanej.

Wartość motocykla

Na samym początku warto opowiedzieć o wartości motoru. Tak jak to bywa w przypadku samochodów, tak również tyczy się to właśnie tych maszyn – z czasem jego wartość spada (i to bardzo szybko). Jest to ważne, jeżeli wykupuje się ubezpieczenie motocykla. Może się bowiem okazać, że w przypadku kolizji, wielu kierowców otrzymuje niższą kwotę niż się spodziewało. Dlaczego? Bo wartość początkowa spada. Można jednak zabezpieczyć się na tą okazję, rozszerzając swoją polisę do wartości motoru, jaka jest w dniu zawierania umowy. Nie kosztuje to dużo, ale w razie jakiejkolwiek sytuacji, zawsze będzie można otrzymać spodziewaną kwotę.

Ubezpieczenie motocykla nie tylko na maszynę

Ale także na akcesoria motocyklowe, które przecież nie są takie tanie. Wiele towarzystw wychodzi naprzeciw potrzebom motocyklistów, którzy chcą być pewni tego, że nawet po kolizji otrzymają zwrot nie tylko za maszynę, ale także za swoje ubranie do jazdy, kask, buty. Niektóre osoby idą o krok do przodu, decydując się na zabezpieczenie nie tylko swoich bagażników, ale także tego, co można znaleźć w środku. Nie ma się co dziwić – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę to, ile motorów bierze udział w wypadkach drogowych każdego roku. 

 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …