Home / Zdrowie i Uroda / Kriolipoliza – usuń tkankę tłuszczową zimnem

Kriolipoliza – usuń tkankę tłuszczową zimnem

Kriolipoliza to jedna z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod redukcji opornej tkanki tłuszczowej. Sprawdź, jak działa wymrażanie tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza – zabieg mrożący oporną tkankę tłuszczową

Kriolipoliza to jedna z najskuteczniejszych nieinwazyjnych metod redukcji opornej tkanki tłuszczowej. Jeden zabieg pozwala na usunięcie około 30-40% tłuszczu z danego obszaru. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu bardzo niskiej temperatury, która działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, oszczędzając przy tym powierzchnię skóry. Co warto wiedzieć na temat wymrażania tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza – wskazania i przeciwwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się konsultacja z kosmetologiem. Podczas wizyty specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem oraz dokonuje pomiaru grubości tkanki tłuszczowej. Wskazaniem do kriolipolizy jest posiadania wystarczającej ilości tłuszczu. Głównym warunkiem do poddania się kriolipolizie jest minimum 2-centymetrowa warstwa tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym. Przy zbyt cienkiej warstwie podskórnego tłuszczu wykonanie zabiegu nie jest możliwe. Jednocześnie należy zaznaczyć, że kriolipoliza nie jest metodą odchudzania. Nie wykonuje się jej u osób, które mają więcej niż 10 kg nadwagi.

Inne przeciwwskazania do kriolipolizy to:

 • niewydolność wątroby i nerek,
 • ciąża i laktacja,
 • choroba Reynaud’a,
 • stany zapalne skóry w miejscach poddawanych zabiegowi,
 • skłonność do pokrzywki po silnym wychłodzeniu ciała,
 • krioglobulinemia,
 • hipoproteinemia,
 • nietolerancja krioterapii,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • gorączka,
 • infekcja,
 • egzema,
 • choroby nowotworowe,
 • świeże rozstępy i blizny w polu zabiegu,
 • opalanie na słońcu lub w solarium (na 5 dni przed zabiegiem).

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy wykonywany jest przez kosmetologa. Nie wymaga znieczulenia. W trakcie procedury można odczuwać pewien dyskomfort w postaci pieczenia, mrożenia, szczypania. Kriolipoliza wykonywana jest przy pomocy specjalistycznego urządzenia, takiego jak Cooltech, które wykorzystywane jest w zabiegach modelowania ciała w warszawskiej Klinice Miracki. Ciało zostaje osłonięte ochronną membraną. Następnie głowica urządzenia zasysa fałd skóry i chłodzi go. Trwa to około 45–70 minut w zależności od miejsca poddawanego zabiegowi i grubości tkanki tłuszczowej. Na koniec kosmetolog rozmasowuje skórę, w celu przywrócenia jej odpowiedniego krążenia i naturalnej formy.

Głowice urządzenia Cooltech schładzają tkankę tłuszczową do -8°C. Tak niska temperatura utrzymuje się niemal przez cały czas trwania zabiegu, co wpływa na jego efektywność. Jednoczesne zastosowanie podciśnienia oraz systemu monitorującego temperaturę umożliwia wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego w tkance tłuszczowej. Uszkodzone komórki zostają następnie usunięte przez organizm na drodze naturalnych procesów fizjologicznych.

Efekty zamrażania tkanki tłuszczowej

Rezultaty kriolipolizy nie są widoczne od razu. Pierwsze ubytki w tkance tłuszczowej widoczne są już po 3-4 tygodniach. Jednak proces usuwania tłuszczu przez organizm zachodzi w ciągu około 3 miesięcy.

Zabieg kriolipolizy znakomicie modeluje ciało w miejscach opornych na dietę ćwiczenia, takich jak: podbródek, brzuch, boczki, wewnętrzna strona ud. Umożliwia wyszczuplenie sylwetki bez nadmiernej ingerencji w ciało. W trakcie terapii i po jej zakończeniu należy zadbać o zdrowy tryb życia, co wzmacnia i wydłuża działanie kriolipolizy.

Dzięki wysokiej skuteczności nie potrzeba zbyt wielu sesji dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów ustala kosmetolog podczas konsultacji. Zazwyczaj wykonuje się 1-3 sesje w odstępach co 6-8 tygodni. Kolejną serię można rozpocząć najwcześniej po pół roku, co dzięki trwałości efektów, zwykle nie jest potrzebne.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …