Home / Ciekawe / Ubezpieczenie motocykla w pakiecie

Ubezpieczenie motocykla w pakiecie

Decydując się na kupno motocykla, warto pamiętać o obowiązkach, jakie czekają na nas jako właścicieli. Podstawowym zagadnieniem jest wykupienie ubezpieczenia OC oraz umówienie się na przegląd techniczny. Dopiero z kompletem tych dokumentów możemy zdecydować o wyjechaniu na polskie drogi.

Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać?

Ubezpieczenie motocykla to jedno z najważniejszych zagadnień dla posiadaczy jednośladów. Podstawowa polisa, wymagana przez polskie prawo, to polisa OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni zarówno posiadacza polisy, jak i innych użytkowników drogi. Jeśli posiadacz polisy będzie sprawcą kolizji, to właśnie jego ubezpieczenie pokryje podstawowe koszty szkód. Brak ważnej polisy OC sprawia, że wszelkie zniszczenia muszą być opłacone z naszego portfela. Ile kosztuje OC? Polisa ta nie ma stałej ceny – wysokość składki wynika z licznych czynników. Na wysokość składki wpływa przede wszystkim wiek, marka i pojemność silnika motocykla, ale też miejsce rejestracji pojazdu, wiek posiadacza. Składka może być obniżona dzięki zniżkom, które zbiera się wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy. Jeśli przydarzyła nam się kolizja, tracimy zniżki. Ubezpieczenie OC kupić można bezpośrednio w biurze ubezpieczeniowym lub też w Internecie.

Ubezpieczenie motocykla – wybierz pakiet!

Ubezpieczenie motocykla można zakupić w dedykowanym pakiecie. Najczęściej takie pakiety obejmują polisy OC/AC oraz dodatkowy assistance. Decydując się na zakup pakietu, możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy. Atutem jest tu również ubezpieczenie utraty zniżki. Oznacza to, że nawet w przypadku kolizji nie utracimy możliwości korzystania ze zniżek w przyszłości. Ubezpieczyciel może też zaproponować zniżkę, kiedy w motocyklu zamontowane są crashpady.

 

 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …