Home / Dom i Wnętrze / Jak aranżować małe ogrody z miejscem wypoczynkowym?

Jak aranżować małe ogrody z miejscem wypoczynkowym?

Niewielki ogród wcale nie musi być przeszkodą do stworzenia niebanalnego miejsca wypoczynkowego blisko domu. Małe ogrody doskonale sprawdzają się jako przestrzeń do podejmowania gości czy odpoczynku w gronie rodziny. Jakie meble wybrać do niewielkich ogrodów? Jak nadać im elegancji?

Małe ogrody dają wielkie możliwości!

Małe ogrody przydomowe dają wiele możliwości aranżacji – przekonują architekci zieleni oraz projektanci mebli. Szeroki wybór nowoczesnych mebli ogrodowych sprawia, że możliwe jest wykreowanie zarówno miejsca wypoczynkowego, jak i strefy kawowej. Podstawą jest wyznaczenie w ogrodzie miejsca na meble – najczęściej wybieraną przestrzenią jest miejsce tuż przy ścianie domu, gdzie możliwe jest zbudowanie niewielkiego, zadaszonego tarasu. Z tego miejsca obserwowanie ogrodu będzie przyjemnością! Jakie meble wybrać? Małe ogrody uzupełnijmy o komplety wypoczynkowe lub kawowe. W przypadku mebli wypoczynkowych najlepszym rozwiązaniem okaże się technorattanowa sofa oraz dopasowane do niej fotele i stół kawowy. Alternatywą jest kolekcja mebli kawowych, składająca się z niewielkiej, lekkiej sofy dla dwojga, dwóch foteli i wysokiego stolika kawowego.

Jak udekorować małe ogrody?

Istnieje wiele metod na to, by małe ogrody zmieniły swoje oblicze. Najchętniej stosowanym rozwiązaniem są lampiony lub lampy solarne. Pozwolą one na bezpieczne poruszanie się po terenie tarasu i ogrodu po zmroku, dodatkowo nadadzą niepowtarzalnej aury. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie nowoczesnego parasola ogrodowego, który pozwoli odpoczywać w cieniu w czasie największych, letnich upałów. Meble ogrodowe uzupełnione mogą być o poduszki, pledy i koce – elementy te poprawią estetykę otoczenia, ale też wpłyną na komfort cieplny w czasie chłodniejszych dni.

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …

https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ zobacz wiecje https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/