Home / Dom i Wnętrze / Wymiana okien – nieprawidłowy montaż

Wymiana okien – nieprawidłowy montaż

Kupując okna w dowolnej firmie zawsze otrzymujemy na nie odpowiedni okres gwarancji. Należy jednak pamiętać, że od tego jak zostanie wykonana wymiana okien zależy ich jakość oraz technologia jaka została zastosowana w przypadku danych okien.

Wymiana okien – montaż

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wymiana okien musi przebiegać według odpowiednich wytycznych, dzięki czemu ich jakość będzie naprawdę wysoka. Jeżeli w nieprawidłowy sposób podejdziemy do montażu, to nie tylko obniżymy jakość okien, ale również ich parametry techniczne będą bardzo niskie. Do tego, nawet jeżeli okna zgłosimy na reklamację, może ona zostać nieuwzględniona. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ gwarancja nie obejmuje wad powstałych na skutek nieprawidłowo wykonanego montażu okien. Okna montowane przez osoby niezwiązane z branżą mogą ulec uszkodzeniu mechanicznemu, co również może zostać nieuwzględnione w gwarancji.

Najczęściej występujące błędy

Nieprawidłowo wykonana wymiana okien może doprowadzić do przedostawania się wilgoci z zewnątrz, braku termoizolacji, itd. Do takich sytuacji dochodzi na skutek wielu błędów do których można zaliczyć nieużywanie kotew i dybli, nieprawidłowy otwór w ścianie na okno, brak uszczelnienia. Należy również pamiętać, że jest wiele rodzajów okien na rynku, które mają swoje metody montażu. Osoby niezwiązane z branżą nie zawsze zdają sobie z tego sprawę i bez odpowiedniej wiedzy podchodzą do wymiany okien na nowe przez co popełniają wiele błędów. Nie zapominajmy, że nie można poprawić jakości okien, jeżeli już przy montażu zostały one uszkodzone. 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …