Home / Dom i Wnętrze / Czy opłaca się stawiać domy szkieletowe?

Czy opłaca się stawiać domy szkieletowe?

Domy szkieletowe w Kanadzie i w krajach skandynawskich są na tyle popularne, że są one częściej stawiane niż budynki murowane. Drewno wykorzystywane jest nie tylko do postawienia domów jednorodzinnych ale także do wykonania tanim kosztem firm oraz urzędów i instytucji publicznych.

Domy szkieletowe – opinie

W naszym kraju technika stawiania domów drewnianych ma swoich przeciwników oraz zwolenników. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma problem z tym na jaki dom postawić – drewniany czy murowany. Przeciwnicy tego rodzaju domów uważają, że tego rodzaju budynki nie są trwałe, pękają w nich płytki, tynki. Jednym z argumentów na nie jest fakt, że w naszym kraju nie ma odpowiedniej jakości drewna. Czy to prawda? Domy szkieletowe są jedną z najlepszych inwestycji na lata, ponieważ drewno jest naturalnym materiałem, które odpowiednio zabezpieczone zapewnia długą żywotność. 

Zalety domów drewnianych

Prawda jest taka, że tego rodzaju domy szkieletowe będą sprawiać problemy, jeżeli inwestor będzie nadmiernie oszczędzał pieniądze na jego postawienie. Domy drewniane są tanie, znacznie tańsze niż domy murowane. Nie należy więc oszczędzać pieniędzy na jego postawienie. Jeżeli tak będzie, to nikt nie będzie miał problemu z płytkami, tynkiem, czy też żywotnością danego budynku. Domy z drewna są bardzo ciepłymi budynkami o wysokiej izolacji akustycznej. Do tego są bardzo szybkie w budowie, więc jeżeli komuś zależy na czasie, to dokładnie powinien zapoznać się tą zagraniczną technologią budowlaną. 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …