Home / Dom i Wnętrze / Jak dobrać materac 200×200 do swoich potrzeb?

Jak dobrać materac 200×200 do swoich potrzeb?

Skoro w łóżku spędzamy ok. ⅓ swojego życia to należy zadbać o to, aby to miejsce było niezwykle wygodne, dzięki czemu zapewnimy sobie zdrowy i długi sen. Stając przed wyborem, czy lepiej postawić na wersalkę, czy też na materac 200×200 i łóżko kupowane osobno, zawsze zdecydujmy się na tą drugą opcję. Wtedy zapewnimy sobie największy komfort i wypoczynek.

Materac 200×200 i strefy twardości

Ostatnio na rynku pojawiły się materace, które mają odpowiednie strefy twardości. Do wyboru są takie modele mające 1,3,5 lub 7 stref. Który materac 200×200 będzie najlepszy? Specjaliści twierdzą, że najlepszy jest ten, który ma tylko trzy strefy twardości, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na dowolność pozycji podczas snu. Im tych stref jest więcej, tym gorzej dla nas. Na czym dokładnie polega zastosowanie takich stref? Otóż chodzi tutaj zapewnienie odpowiedniej twardości i podparcia dla różnych części naszego ciała. Warto jednak wiedzieć, że taki rodzaj materaca powinien być wybierany przez osoby o średnim wzroście ok.170 cm i wadze ponad 75 kg.

Materac dla dwóch osób

Trzeba przyznać, że z reguły materac 200×200 dedykowany jest dla dwóch osób na podwójne łóżko. Aczkolwiek są pary, które zdecydowanie wolą mieć dwa mniejsze, pojedyncze materace na swoim łóżku. Wszystko to jest kwestią indywidualnych upodobań. Przy czym należy wziąć pod uwagę fakt, że mniejszy materac może oznaczać niedokładne dopasowanie do ram łóżka. Z kolei jednak można go lepiej dopasować, jeżeli chodzi o poziom twardości (nie strefy twardości!) dogodny podczas snu. 

 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …