Home / Ciekawe / Praca za granicą – o czym musimy pamiętać?

Praca za granicą – o czym musimy pamiętać?

W ostatnich latach emigracja zarobkowa przybiera na sile. Wynika to nie tylko z rosnących możliwości związanych z rozwijaniem kariery zawodowej, ale też wyższymi zarobkami, które znacząco wpływają na nasz komfort życia. Wśród licznych krajów wybieranych przez emigrantów zarobkowych najczęściej wymienia się Niemcy. Dlaczego?

Niemcy – idealny kraj do życia

Życie naszych zachodnich sąsiadów często określamy jako szczęśliwe i dostatnie – faktem jest, że Niemcy są dzisiaj jednym z najbardziej rozwiniętą gospodarką w całej Europie, zapewniającym wiele dodatków dla osób pracujących. Liczne stanowiska pracy, zarówno dla specjalistów, jak i pracowników fizycznych sprawiają, że co roku z Polski do Niemiec wyjeżdżają tysiące emigrantów zarobkowych.

Jeszcze do niedawna wyjazd od pracy do Niemiec kojarzony był głównie z pracą sezonową, jak również opieką nad osobami starszymi. Dzisiaj w Niemczech coraz więcej stanowisk pracy znajdują dla siebie specjaliści z konkretnych dziedzin, m.in. IT czy automotiv. Polacy chętnie zatrudniają się w dużych, niemieckich korporacjach, które proponują nie tylko świetne warunki finansowe, ale również możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji poprzez kursy i szkolenia. Polacy cenią sobie również możliwość w międzynarodowym środowisku, możliwość szlifowania języków obcych. Pracodawcy chętnie zapewniają im pierwsze lokum, ale również liczne benefity.

Praca w Niemczech – o czym pamiętać?

Podstawą w pracy w Niemczech jest oczywiście umowa, ale również ubezpieczenie zdrowotne. Pamiętajmy, że po skończonym roku podatkowym konieczne jest rozliczenie podatku z Niemiec. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy wykonamy rozliczenie poprawnie warto zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych biur podatkowych, specjalizujących się w podatkach krajów UE.

 

 

Check Also

Programista blockchain – kto to jest?

Blockchain development company, taka jak chociażby 10clouds, zatrudnia programistów znających się na technologii przyszłości. Tak …

https://myvatn.org https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/ https://medicalcom.pl/funkcjonalne-stoly-w-mieszkaniach-jaki-model-wybrac/