Home / Dom i Wnętrze / Mieszkanie i dom w stylu nowojorskim

Mieszkanie i dom w stylu nowojorskim

Jak wygląda dom w stylu nowojorskim? Czy można określić go w prosty sposób? Jest to styl prosty, ale umiejętnie wykorzystujący różne zdobienia stawiający na to co nam znane, dzięki czemu mamy do czynienia z elegancją i szlachetnością w ciekawym wydaniu.

Połyskliwy dom w stylu nowojorskim

Bardzo widoczną cechą takich wnętrz jest połysk. Dom w stylu nowojorskim to aksamit lub jedwab przeplatany złotą nicią. Takie elementy możemy zaplanować w postaci zasłon na oknach, które będą wspaniale komponować się z firanami w bielu lub ich kompletnym brakiem. W takich mieszkaniach bardzo często stawia się na brak firan, jednak zasłony są koniecznością. Należy unikać matowych, lnianych materiałów, które mogą “gasić” wnętrza swoją obecnością. Dodatkowo można postawić na szkło i dobrej jakości oświetlenie wzmacniające efekt połysku w domach.

Symetryczne wnętrza w salonie

Dom w stylu nowojorskim to również symetria. Jak można rozumieć takie wytyczne? Chociażby poprzez ustawienie naprzeciwko siebie dwóch kanap w pokoju dziennym – niekoniecznie takich samych, ale chociażby zbliżonych stylowo. To również dwa stoliki na kawę postawione przy wygodnych fotelach naprzeciwko siebie. Jeżeli dążymy do uzyskania stylu nowojorskiego w salonie postawmy na unikalny dywan z ciekawym wzorem, który już od samego wejścia przyciąga do siebie wzrok innych osób. Każdy pokój dzienny w tym nowoczesnym stylu musi być przytulny, komfortowy, jednocześnie nie zakłócający naszego wypoczynku zbytnim rozładowaniem i brakiem spójności w urządzaniu. 

Check Also

Rolki Dla Dorosłych: Zdrowy Styl Życia i Aktywność na Kółkach

Jazda na rolkach to aktywność, która nie zna granic wiekowych. Choć może wydawać się, że …

zobacz live url zobacz więcej