Home / Dom i Wnętrze / Eleganckie meble kuchenne

Eleganckie meble kuchenne

Odpowiednio zaprojektowana kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie nie tylko możemy realizować nasze kulinarne marzenia – to przede wszystkim przestrzeń w której czujemy się dobrze. Jak zaprojektować naszą kuchnię, aby miejsce to zachęcało do codziennego eksperymentowania? Jakie meble i rozwiązania wybrać, aby mieć pewność ich najwyższej jakości?

Funkcjonalność i estetyka w jednym

Kuchnie to przede wszystkim miejsca, gdzie skupiają się członkowie całej rodziny: często zachęceni zapachami, ale również chcący spędzić czas z bliskimi – mówią pracownicy marki rega-meble.pl, która tworzy wyjątkowe meble kuchenne w Bielsku-Białej i okolicach. Kuchnia powinna być miejscem, gdzie czujemy się dobrze – jej wystrój, meble i dodatki nie powinny być przypadkowe. Szukając idealnych mebli musimy mieć jednak na względzie, że powinny być one nie tylko piękne i estetyczne, ale przede wszystkim: trwałe.  W kuchniach meble narażone będą przede wszystkim na działanie pary wodnej, wysokich temperatur czy wnikanie trudnego do usunięcia brudu. Decydując się na konkretne meble kuchenne zwracajmy uwagę na tworzywa z jakich są wykonane: najczęściej są to płyty meblowe oraz płyty laminowane, rzadziej naturalne drewno. Nie bez znaczenia są okleiny oraz laminaty – ich struktura powinna być jednolita i nieprzepuszczalna, aby zabrudzenia nie wnikały w strukturę mebla.

Jak urządzić ciekawą kuchnię?

Możliwości jest wiele – architekci i dekoratorzy stale podsuwają nam ciekawe pomysły na interesujące wnętrza. Wśród najchętniej wykorzystywanych trendów w ostatnich latach wymienia się kuchnie skandynawskie, angielski oraz prowansalskie. Miłośnicy stylu industrialnego również nie będą zawiedzeni – w stworzeniu takiej kuchni pomogą nam monochromatyczne płytki podłogowe, ale również duże lampy imitujące lampy przemysłowe.

 

Check Also

Jak zasłonić się od sąsiada?

Aranżując ogród czy duży taras, nierzadko zastanawiamy się, jak zasłonić się od sąsiada? Nawet przy …