Home / Dom i Wnętrze / Eleganckie meble kuchenne

Eleganckie meble kuchenne

Odpowiednio zaprojektowana kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie nie tylko możemy realizować nasze kulinarne marzenia – to przede wszystkim przestrzeń w której czujemy się dobrze. Jak zaprojektować naszą kuchnię, aby miejsce to zachęcało do codziennego eksperymentowania? Jakie meble i rozwiązania wybrać, aby mieć pewność ich najwyższej jakości?

Funkcjonalność i estetyka w jednym

Kuchnie to przede wszystkim miejsca, gdzie skupiają się członkowie całej rodziny: często zachęceni zapachami, ale również chcący spędzić czas z bliskimi – mówią pracownicy marki rega-meble.pl, która tworzy wyjątkowe meble kuchenne w Bielsku-Białej i okolicach. Kuchnia powinna być miejscem, gdzie czujemy się dobrze – jej wystrój, meble i dodatki nie powinny być przypadkowe. Szukając idealnych mebli musimy mieć jednak na względzie, że powinny być one nie tylko piękne i estetyczne, ale przede wszystkim: trwałe.  W kuchniach meble narażone będą przede wszystkim na działanie pary wodnej, wysokich temperatur czy wnikanie trudnego do usunięcia brudu. Decydując się na konkretne meble kuchenne zwracajmy uwagę na tworzywa z jakich są wykonane: najczęściej są to płyty meblowe oraz płyty laminowane, rzadziej naturalne drewno. Nie bez znaczenia są okleiny oraz laminaty – ich struktura powinna być jednolita i nieprzepuszczalna, aby zabrudzenia nie wnikały w strukturę mebla.

Jak urządzić ciekawą kuchnię?

Możliwości jest wiele – architekci i dekoratorzy stale podsuwają nam ciekawe pomysły na interesujące wnętrza. Wśród najchętniej wykorzystywanych trendów w ostatnich latach wymienia się kuchnie skandynawskie, angielski oraz prowansalskie. Miłośnicy stylu industrialnego również nie będą zawiedzeni – w stworzeniu takiej kuchni pomogą nam monochromatyczne płytki podłogowe, ale również duże lampy imitujące lampy przemysłowe.

 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …