Home / Dom i Wnętrze / Pergola ogrodowa – dobre wsparcie dla roślin

Pergola ogrodowa – dobre wsparcie dla roślin

Pergola ogrodowa jest takim elementem, które można spotkać w wielu ogrodach. Stanowiąca idealne wsparcie dla roślin pnących (np.bluszcz, róże) może pomóc nam stworzyć piękną, wręcz bajkową krainę w naszych ogrodach. Jakie modele wybierać i z jakimi kosztami musimy się liczyć, jeżeli chcemy je zakupić dla swoich ogrodów?

Pergola ogrodowa i jej cena

Jedna, drewniana pergola ogrodowa nie jest droga. Jej cena rozpoczyna się od kilkunastu złotych do maksymalnie ok. 40zł za jedną sztukę. Zakup jednej podpórki nie narazi nas na wielki koszt. Jeżeli jednak planujemy przy ich pomocy stworzyć pawilon ogrodowy, to musimy liczyć się z dużymi wydatkami poniesionymi na ten cel. Płote pergole to kolejna kategoria cenowa. Koszt jednego takiego płotu waha się na ogół między sto a nawet dwieście złotych. Jeżeli zależy nam jednak na metalowej pergoli ogrodowej, to możemy być pewni, że cena za taki produkt jest różna i w dużej mierze zależna jest od producenta. Można otrzymać metalowe wsparcie już za sto złotych,a czasem ich koszt przekracza nawet 5 tysięcy złotych.

Dobre pergole na ogród

Niezależnie od tego, czy cena takiej pergoli będzie wysoka, czy też niska musimy pamiętać o tym, że należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że trafi do naszych rąk produkt wysokiej jakości, który wytrzyma z nami długi okres. Drewniana pergola ogrodowa impregnowana ciśnieniowo – zabezpieczona przed wilgocią – jest w stanie wytrzymać okres dziesięciu lat lub nawet dłuższy. 

Check Also

Nowy wymiar elektromobilności w transporcie ciężarowym

Rewolucja w pojazdach użytkowych – teraz elektryczne!. To hasło doskonale odzwierciedla nowy kierunek, w którym …

zobacz wiecje https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/ https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/