Home / Ciekawe / Różne typy nart na różne warunki

Różne typy nart na różne warunki

Narty skiturowe Atomic pozwalają na uprawianie coraz bardziej popularnego sportu jakim jest skitouring. Odpowiednio dobrane narty pozwolą cieszyć się z jazdy, a przy tym też czuć się bezpiecznie podczas zjazdu i pokonywania różnego typu tras.

Waga ma znaczenie

By czerpać same przyjemności z zeżdżenia na nartach skiturowych muszą być one dobrze dopasowane do każdego użytkownika. Marka Atomic oferuje różnego typu narty skiturowe atomic, które można wręcz perfekcyjnie dobrać do każdego użytkownika, jego wagi i wzrostu, a także sposobu jeżdżenia. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ to w głównej mierze narty decydują o tym, jak będzie się nam jeździć. Wśród wielu dostępnych modeli na pewno na szczególną uwagę zasługują narty skiturowe Atomic blackland. Model ten cechuje się tym, że mają lżejszą konstrukcję, niż inne oferowane przez markę narty, a do tego wyposażone są w specjalną technologię, dzięki czemu też ten model dużo lepiej radzi sobie na stoku podczas zjazdów. Model ten wykorzystywany jest też przez zawodników Pucharu Świata. Co więcej narty skiturowe Atomic mają odpowiednią lekkość, a wszystko to spowodowane jest zastosowaniem specjalnego rdzenia, zwanego rdzeniem ultralight, który to wykonany jest z włókna węglowego. Specjalne wycięcia na dziobach nart pozwalają na bardzo szybki i łatwy montaż tak zwanych fok, które są nieodzownym elementem nart skiturowych.

Ultra lekkie narty skiturowe Atomic

W ofercie marki Atomic znajdziemy różnego typu narty skiturowe, które będą inaczej sprawdzać się podczas różnych warunków. Wybierając odpowiednie dla siebie narty skiturowe Atomic bardzo ważne jest, by zastanowić się nad tym, na czym najbardziej nam zależy. Na rynku dostępne są bowiem na przykład ultralekkie narty, który to minimalizują wysiłek podczas podchodzenia pod różnego typu trasy. Znajdziemy też narty szerokie i ciężkie, które z kolei zapewniają ogromną przyjemność z jazdy w puchu. Warto też sobie zdawać sprawę z tego, że narty skiturowe mogą ważyć ważyć od 800 do 1500 g. Najlepiej sprawdzają się zazwyczaj tak zwane uniwersalne modele taliowane, które pozwalają na szybkie skręty i i dobrze sprawdzają się w zróżnicowanym terenie. Tego typu narty ważą od około 1000 do 1200g, ich niska waga i wąski ślizg pod butem sprawiają, że raczej użytkownicy nie posizaleją w nich na świeżym puchu.

Narty do puszystego śniegu

Jeżeli chcemy kupić narty skiturowe Atomic, w których będziemy jeździć po świeżym puchu, zawsze stawiajmy na modele, które są nieco cięższe od tych najbardziej standardowych. Najlepiej kiedy narty będą ważyć około 1400 do 1500 g.

Check Also

Nowy wymiar elektromobilności w transporcie ciężarowym

Rewolucja w pojazdach użytkowych – teraz elektryczne!. To hasło doskonale odzwierciedla nowy kierunek, w którym …

https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ zobacz zobacz