Home / Zdrowie i Uroda / Jak połączyć wiązania z nartami Rossignol?

Jak połączyć wiązania z nartami Rossignol?

Rossignol to marka, której twórcy od lat dbają o jak największe bezpieczeństwo użytkowników nart. Jednym z kluczowych elementów jest tu odpowiednie wykonanie butów i wiązań, zapewniających stabilne połączenie z nartami Rossignola.

Standardowe rozmiary

Narty Rossignol gwarantują maksimum bezpieczeństwa m. in. dzięki… odpowiedniej szerokości obuwia. Zdecydowana większość butów narciarskich tego producenta posiada standardową szerokość 102 mm (w okolicy śródstopia). Dzięki temu każdy narciarz może stabilnie czuć się na stoku i to nawet podczas bardzo skomplikowanych i zaawansowanych manewrów.

Takie rozwiązanie jest optymalne z dwóch względów. Po pierwsze – ułatwia stabilne postawienie stopy i to niezależnie od kąta nachylenia terenu. Po drugie – zapewnia ono łatwość manewrowania, niezależnie od indywidualnego kształtu i rozmiaru stopy. Na tym przykładzie widać, jak uniwersalnym rozwiązaniem są produkty Rossignola.

Łatwość manewrowania i redukcja masy

Narty Rossignol bardzo łatwo się prowadzą, dzięki czemu spełnią one oczekiwania wszystkich narciarzy, niezależnie od ich stopnia zaawansowania. Ta cecha nie jest jednak wyłącznie „zasługą” samych nart, lecz również wykorzystanych butów i mocowań. Istotną rolę odgrywa tu redukcja masy, która zapewnia wygodną i komfortową jazdę z jednoczesnym łatwym prowadzeniem narty.

Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest technologia Generative Design Grid, która opiera się na zmianach w sferze konstrukcyjnej obuwia, co widać zwłaszcza na przykładzie jego skorupy. Takie rozwiązanie nie tylko przedkłada się na redukcję masy, ale też na zachowanie (a w pewnych przypadkach nawet zwiększenie) wytrzymałości obuwia w kontekście bezpośrednich oddziaływań mechanicznych.

Dual Core – lepsze prowadzenie, więcej mocy

Technologia Dual Core to rozwiązanie, które zagościło u Rossignola dość niedawno. Zostało ono zaimplementowane w obuwiu producenta i przełożyło się na autentyczną poprawę parametrów jazdy. Dzięki Dual Core narty Rossignola prowadzi się o wiele łatwiej i bez ryzyka nieoczekiwanego ich wypięcia. Co więcej – technologia ta zapewnia znacznie lepsze przełożenie mocy, co ma znaczenie zwłaszcza na trudnych odcinkach.

Podsumowując, rozwiązania dostarczane przez Rossignola z pewnością zaskakują. Co ciekawe, nie są one utożsamiane wyłącznie z samymi nartami, lecz również z akcesoriami do nich. Takie połączenie ma istotne znaczenie podczas jazdy na nierównym i często nieprzewidywalnym stoku. I właśnie dlatego jest ono ukierunkowane przede wszystkim na bardziej doświadczonych narciarzy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2 narty rossignol.

Check Also

Nowy wymiar elektromobilności w transporcie ciężarowym

Rewolucja w pojazdach użytkowych – teraz elektryczne!. To hasło doskonale odzwierciedla nowy kierunek, w którym …

live url zobacz https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/