Home / Zdrowie i Uroda / Pierścionki zaręczynowe w nowoczesnej odsłonie

Pierścionki zaręczynowe w nowoczesnej odsłonie

Pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem miłości dwojga ludzi – ma być piękny, wyjątkowy, nietuzinkowy. Podczas poszukiwań pierścionków zaręczynowych panowie skupiają się przede wszystkim na wyglądzie. Do niedawna zdecydowana większość z nich wybierała pierścionki zwieńczone pięknymi diamentami. Dzisiaj wybór jest znacznie szerszy, a jubilerzy niejednokrotnie zaskakują nas wyjątkowymi wyrobami.

Czym kierować się podczas wyboru pierścionka zaręczynowego?

Szukając idealnego pierścionka dla ukochanej kobiety przede wszystkim sprawdzajmy próbę złota oferowanych produktów, jakość i wagę kamieni. W przypadku złota u jubilerów znajdziemy najczęściej stopy próby 585, który jest rekomendowany: stosunek złota do innych metali jest idealny, stop nie jest podatny na odkształcenia czy uszkodzenia. Decydując się na pierścionki próby 750 czy więcej musimy mieć na uwadze, że złoto takie jest delikatniejsze i biżuteria taka nie powinna być noszona na co dzień.

Jak ocenić jakość diamentu w pierścionku?

Istnieje kilka kryteriów pozwalających na ocenę jakości i wartości zastosowanego diamentu w konkretnym pierścionku – mówią specjaliści z firmy savicki.pl. Pierwszym jest kolor – idealny diament jest całkowicie bezbarwny, te jednak są bardzo rzadkie w przyrodzie. Drugi parametr to masa wyrażona w karatach metrycznych (ct). Na wartość diamentu wpływa także jego czystość: musimy wiedzieć, że naturalne kamienie mogą posiadać inkluzje czy skazy. Ich położenie i wielkość wpływają na efekt załamania światła w kamieniu (brylancja). Ostatnim parametrem jest szlif kamienia.

Nowoczesne jubilerstwo to jednak nie tylko diamenty – w ofercie topowych producentów coraz częściej znajdziemy szlachetne kamienie takie jak szafiry, tanzanity, rubiny, szmaragdy. Tak szeroki wybór pozwala na dobranie wyjątkowego kamienia do potrzeb danego klienta.

 

 

Check Also

Nowy wymiar elektromobilności w transporcie ciężarowym

Rewolucja w pojazdach użytkowych – teraz elektryczne!. To hasło doskonale odzwierciedla nowy kierunek, w którym …

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/