Home / Ciekawe / Ubezpieczenie OC – obowiązujące zasady

Ubezpieczenie OC – obowiązujące zasady

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawy z tego, że ubezpieczenie OC zobowiązane jest przez obowiązującą ustawę. Ale sposób wyliczenia składki OC zależy tylko od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. W jaki sposób to następuje? Warto odpowiedzieć sobie na tego typu pytanie.

Ubezpieczenie OC – kalkulacja składki

Niektórzy są pewni tego, że towarzystwa ubezpieczeniowe sugerowane składki, dosłownie biorą z kapelusza. Tak nie jest. Składka, która finalnie zostaje podana, zostaje ustalona na podstawie różnych składników. Wśród nich można wymienić m.in. historię ubezpieczeniową posiadacza pojazdu. I tutaj wiele osób ma wielki ból, ponieważ przed agentem ubezpieczeniowym nic się nie ukryje. W szczególności, jeżeli chodzi o kolizje drogowe spowodowane przez posiadacza pojazdu. Dlatego tak ważna jest bezszkodowa jazda, dzięki czemu niekiedy można wynegocjować naprawdę atrakcyjne zniżki.

O czym trzeba pamiętać?

Na to, jakie otrzyma się ubezpieczenie OC, a dokładnie jaka składka zostanie wyliczona, wpływ ma również wiek posiadacza pojazdu i osób, które będą korzystać z pojazdu. Dla wielu osób będzie to zawodem, ale młode osoby muszą liczyć się z tym, że ich składki będą wysokie. Wpływ na to ma fakt, że młodzi nie mają takiego doświadczenia za kierownicą, a na dodatek często mają skłonność do tego, aby nieco dodusić “gaz do dechy”. Ta zasada działa również wtedy, jeżeli chodzi o osoby, jakie zostaną zgłoszone do wykorzystywania danego pojazdu. Wany jest również staż kierowcy – krótki staż oznacza wyższą składkę. 

 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …