Home / Zdrowie i Uroda / Paznokcie akrylowe, czyli efektowny manicure

Paznokcie akrylowe, czyli efektowny manicure

Zabiegi kosmetyczne stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Nic dziwnego, bowiem każda kobieta lubi o siebie zadbać. Piękne paznokcie dodają pewności siebie, a także są wizytówką każdej kobiety. W ostatnich latach rynek kosmetyczny zaskakuje nowościami. Szczególnie popularna stała się metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Na czym to polega?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci zaliczana jest do bezpiecznych metod stylizacji. Wykorzystuje się w niej proszek akrylowy, który w połączeniu ze specjalnym płynem, nakłada się na odpowiednio przygotowane wcześniej paznokcie. Metoda pozwala na przedłużenie płytki. Manicure ten jest trudny do wykonania, szczególnie dla osób początkujących. Dzieje się tak dlatego, że uzyskana masa szybko zastyga na paznokciu. Do uformowania ładnej płytki, potrzebna jest więc ręka profesjonalisty. Zaletą tej metody jest jednak fakt, iż nie trzeba korzystać z lampy UV. Obecnie na rynku kosmetycznym występuje wiele kolorów tego produktu, co pozwala na uzyskanie naprawdę pięknych zdobień paznokci.

Warto wiedzieć

Ciekawą kwestią jest to, że przedłużane paznokcie zostały wprowadzone przez Egipcjan. To właśnie dla nich były one symbolem piękna i bogactwa. Na polski rynek, akryl wszedł po wielu badaniach. Jest on uznawany za substancję bezpieczną. Warunkiem jest oczywiście wykonywanie paznokci u profesjonalisty, czyli w zaufanym gabinecie kosmetycznym. Metoda ta nie uszkadza niepotrzebnie warstw paznokcia, a daje naprawdę niesamowite efekty. Przed nałożeniem akrylu należy odkazić dłonie, przyciąć paznokcie i odsunąć skórki. Następnie należy zmatowić paznokieć i odtłuścić płytkę. Kolejno dopasowuje się kształt tipsa do paznokcia. Należy pamiętać o spiłowaniu powierzchni tipsa, aby akryl odpowiednio się trzymał. Dopiero po tych krokach, można przystąpić do łączenia akrylu z tzw. liquidem i nakładania uzyskanej masy na paznokcie.

Zalety

W metodzie akrylowego zdobienia paznokci jest wiele zalet. Przede wszystkim sposób ten pozwala na odbudowanie naturalnej płytki. Akryl jest szczególnie trwały i odporny na uszkodzenia. Metoda ta jest więc zalecana kobietom, które mają słabe i kruche paznokcie. Wielką zaletą akrylu jest również to, że daje on wiele możliwości. Piękne kolory, a także wyobraźnia stylisty pozwala na uzyskanie naprawdę wspaniałych wzorów. Uznaniem cieszą się przede wszystkim zdobienia 3D, czyli trójwymiarowe. Najczęściej są to wyjątkowo uformowane kwiaty. Zaletą tej metody jest również fakt, że doskonale maskuje ona niedoskonałości naturalnego paznokcia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/ metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …

zobacz https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ zobacz wiecje