Home / Dom i Wnętrze / Jak zasłonić się od sąsiada?

Jak zasłonić się od sąsiada?

Aranżując ogród czy duży taras, nierzadko zastanawiamy się, jak zasłonić się od sąsiada? Nawet przy najlepszych sąsiedzkich stosunkach warto zadbać o to, aby strefa wypoczynkowa była chroniona przed przypadkowymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. W jaki sposób poradzić sobie z tym zagadnieniem?

Pergola ogrodowa – prosty sposób na to, jak zasłonić się od sąsiada

Czy istnieją metody na to, jak zasłonić się od sąsiada skutecznie? Tak – najchętniej wybieranym rozwiązaniem jest ogrodowa pergola. Nowoczesne pergole to konstrukcje, które nie tylko wpłyną na komfort wypoczynku, ale też znacząco podniosą estetykę otoczenia. Pergole ogrodowe wznoszone są modułowo, na ich szczycie znajduje się dach wykonany z ruchomych listew, których pozycję można regulować. Pergola ogrodowa może być uzupełniona o elementy takie jak ścianki boczne i frontowe – to idealny sposób na to, jak zasłonić się od sąsiada! Ścianki takie nie tylko chronią naszą prywatność – to także prosty sposób na ochronę przed silniejszymi podmuchami wiatru czy ostrym słońcem. Ścianki tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na zmienne warunki atmosferyczne czy ścieranie. W cieniu pergoli warto ustawić wybrane meble ogrodowe wypoczynkowe lub tez komplet kawowy.

Jak zasłonić się od sąsiada na tarasie?

Pergola to również pomysł na taras, warto jednak rozważyć także inne opcje. Wiele osób, ceniących zieleń i naturę, stawia na donice z wysokimi krzewami, które mogą stać blisko barierek odgradzających taras od przestrzeni sąsiada. Innym pomysłem jest bluszcz lub winorośl, które charakteryzują się szybkim przyrostem, przez co w krótkim czasie osłonią siatkę czy płot zielenią. Rozwiązanie to nie tylko osłoni przed spojrzeniem sąsiadów, ale też pozwoli na wzbogacenie przestrzeni zielenią.

 

 

 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …