Home / Dom i Wnętrze / Prefabrykowane ściany betonowe – jednowarstwowe i wielowarstwowe

Prefabrykowane ściany betonowe – jednowarstwowe i wielowarstwowe

Prefabrykaty w budownictwie odgrywają coraz większą rolę. Gotowe elementy, które można od razu zamontować na placu budowy, znacznie przyspieszają realizację inwestycji. Wśród często wybieranych prefabrykatów znajdują się prefabrykowane ściany betonowe, które oferowane są jako jednowarstwowe i wielowarstwowe.

Prefabrykowane ściany betonowe w budownictwie

Ściany betonowe wykonane jako prefabrykaty są obecnie używane w wielu gałęziach budownictwa. Stosowane są między innymi do wznoszenia obiektów wielorodzinnych i jednorodzinnych, obiektów przemysłowych, magazynowych, użyteczności publicznej.

Prefabrykowane ściany z betonu przygotowywane są na indywidualne zamówienie w oparciu o projekty dostarczone przez klienta. Ściany mogą być dostosowane do inwestycji także pod względem swoich parametrów termoizolacyjnych oraz estetyki.

Zakłady zajmujące się produkcją takich elementów, mogą dostarczyć je w dwóch wariantach, a mianowicie jako:
– ściany jednowarstwowe
– ściany wielowarstwowe

Jednowarstwowe prefabrykowane ściany z betonu

Ściany jednowarstwowe, inaczej także ściany pełne, produkowane są z odpowiednich gatunków betonu konstrukcyjnego. Powierzchnia elewacyjna ściany może być dekorowana fakturami. Ściany te mogą posiadać odpowiednie otworowanie zgodnie z projektem dostarczonym przez klienta.

Tego rodzaju prefabrykowane ściany betonowe wykorzystywane są przede wszystkim do wykonania ścian wewnętrznych. Również mogą służyć one jako ściany zewnętrzne niewymagające ocieplenia.

Wielowarstwowe prefabrykowane ściany z betonu

Z kolei ściany warstwowe prefabrykowane z betonu to ściany dzielone na dwie kategorie: dwuwarstwowe oraz trójwarstwowe. Ściany te wykorzystywane są wszędzie, gdzie konieczne jest uzyskanie właściwego docieplenia – jako ściany zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Ściany dwuwarstwowe składają się z warstwy nośnej oraz z warstwy docieplenia. Natomiast ściany trójwarstwowe są wykończone dodatkową warstwą tynku elewacyjnego – tynk stanowi zabezpieczenie warstwy izolacyjnej przed czynnikami zewnętrznymi.

Warstwowe ściany prefabrykowane to ściany z warstwą izolacyjną, dlatego też nie wymagają one prowadzenia dodatkowych prac termoizolacyjnych. Jako docieplenie stosuje się styropian, styrodur lub wełnę mineralną o różnych grubościach. Podobnie jak w przypadku ścian jednowarstwowych, z zewnątrz ściany te mogą posiadać odpowiednią fakturę wykonaną z użyciem dekoracyjnych tynków, kamienia płukanego, matryc.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny prefabrykowane ściany betonowe.

Check Also

Nowy wymiar elektromobilności w transporcie ciężarowym

Rewolucja w pojazdach użytkowych – teraz elektryczne!. To hasło doskonale odzwierciedla nowy kierunek, w którym …

yfine.pl xos2.com umie.com.pl