Home / Dom i Wnętrze / Jakie zadaszenie tarasu wybrać, by odpoczywać komfortowo?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać, by odpoczywać komfortowo?

Przydomowy taras to idealne miejsce do tego, aby zrelaksować się blisko natury. Nie musimy robić wiele, aby zwykły taras zmienić w przestrzeń wyjątkową: wystarczą dopasowane do potrzeb meble oraz zadaszenie tarasowe. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się komfortem przez całą wiosnę i lato?

Wyjdź na taras i ciesz się latem!

Taras może służyć nam na wiele sposobów – to przestrzeń kreatywna, którą pokochają wszyscy domownicy. Taras może być miejscem podawania posiłków i organizowania grilla, przestrzenią odpowiednią do spotkań towarzyskich czy bezpiecznym miejscem dla zabaw dzieci. Taras stanie się także naszym ulubionym miejscem wypoczynkowym.

Chcąc korzystać z tarasu na wiele sposobów warto pomyśleć o jego funkcjonalnym zadaszeniu. Wśród proponowanych rozwiązań często mówi się o tarasolach – nowoczesnych konstrukcjach, których ruchome dachy ochronią nas nie tylko przed promieniowaniem słonecznym, ale też przed deszczem. Zadaszenie tarasu w formie tarasoli to także element, który nada charakteru naszej przestrzeni wypoczynkowej i sprawi, że stanie się ona znacznie ciekawsza. Jak to możliwe?

Zadaszenie tarasu: aluminium i materiały wodoodporne

Tarasola wznoszona jest na konstrukcji aluminiowej: elementy aluminiowe malowane są proszkowo, co chroni je przed wilgocią i rdzą. Kolor konstrukcji wybiera klient – ma do dyspozycji paletę klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody. Na szczycie tarasoli umieszczony jest dach. W zależności od modelu może być on wykonany z tkaniny poliestrowej lub też z aluminiowych, ruchomych lameli. Oba rozwiązania pozytywnie zaskoczą użytkowników: dachy są ruchome, przez co mogą oni decydować o tym jak wiele światła wpada pod tarasolę.

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ zobacz