Home / Dom i Wnętrze / Wyjątkowe i funkcjonalne domy z drewna

Wyjątkowe i funkcjonalne domy z drewna

Domy z drewna i technika szkieletowa bardzo dobrze znana jest w mroźnej Skandynawii oraz Kanadzie, gdzie cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego wiele osób w Polsce nadal jest na nie, jeżeli chodzi o tego rodzaju domy, skoro nasz klimat jest zbliżony bardzo do kanadyjskiej ziemi?

Drewniane domy z duszą

Domy z drewna nie muszą nam się kojarzyć tylko z górskimi widokami, ponieważ doskonale będą sprawdzały się również w innych miejscach, w centrach wielkich miast, itd. Są to wspaniałe konstrukcje budowlane, dzięki którym w domu może powstać specjalny mikroklimat korzystnie wpływający na nasze zdrowie (czego nie ma w domach murowanych). Dzięki temu, że drewno jest materiałem oddychającym w zimie wspaniale trzyma ono ciepło (nawet przy bardzo niskich temperaturach), a w lecie można się w nim schronić przed ogromnymi upałami. Ogromną zaletą jest fakt, że technika szkieletowa pozwala na zaprojektowanie domu dowolnego – płaskiego, czy też takiego, który będzie piął się w górę (jeżeli chodzi o małe działki).

Domy z drewna i niskie pieniądze

Domy z drewna to doskonała odpowiedź dla tych osób, którym spieszy się z postawieniem własnego domu w niskiej cenie. Być może nie mamy aż tylu pieniędzy, aby inwestować w dom murowany, a nie chcemy zaciągać kredytu hipotecznego. Warto wtedy zastanowić się nad techniką szkieletową kanadyjską pozwalającą na uzyskanie domów w kilka miesięcy. Ustawienie domów z gotowych prefabrykatów może trwać z kolei kilka dni – o ile ten dom nie będzie miał wielkich rozmiarów. 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …