Home / Ciekawe / Kindergeld – pieniądze dla wszystkich dzieci

Kindergeld – pieniądze dla wszystkich dzieci

Familienkasse, czyli po polsku kasa rodzinna, dba o to, aby wszystkie dzieci w Niemczech mogły otrzymać Kindergeld. W szczególności te małoletnie, które jeszcze się uczą i są w pełni zależne od swoich rodziców.

Kindergeld dla polskich dzieci

Co jest ważne, ten niemiecki zasiłek rodzinny, który jest bardzo wysoki (w szczególności, jeżeli porówna się go do polskich dodatków) może być również wypłacony na polskie dzieci. Przy czym nie ma szans na to, aby otrzymywać równocześnie polski i niemiecki zasiłek rodzinny. Wszystko jest bardzo starannie sprawdzane. Polacy mają szansę na otrzymanie tego zasiłku, jeżeli są zatrudnieni w Niemczech na umowę o pracę lub też prowadzą tam działalność gospodarczą, a to tego rozliczają legalnie podatki z tego kraju. Pieniądze można otrzymać nawet na te dzieci, jakie na stałe mieszkają w Polsce. 

Dla kogo zasiłek z Niemczech?

Kindergeld przyznawany jest niezależnie od dochodu. Podstawą jest posiadanie dziecka małoletniego, które nie ukończyło jeszcze osiemnastego roku życia. Czy istnieje możliwość przedłużenia otrzymywania tego zasiłku? Tak, mogą otrzymać je wszystkie te dzieci – pomiędzy 18 a 25 rokiem życia – które nadal się uczą. Mogą również otrzymać je te dzieci – pomiędzy 18 a 21 rokiem życia – zarejestrowane jako osoby bezrobotne w urzędzie. Podstawą jest jedynie zobowiązanie podatkowe w Niemczech. W Polsce, wniosek o taki zasiłek niemiecki, można złożyć samodzielnie, w kasie rodzinnej lub przy pomocy biura rachunkowego, które będzie działać w imieniu klienta. 

 

Check Also

Praktyczne rozwiązania: Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń

Mały stolik kuchenny i hokery, które zmienią Twoją przestrzeń W nowoczesnych wnętrzach, gdzie każdy centymetr …