Home / Dom i Wnętrze / Funkcjonalne, całoroczne zadaszenie tarasu

Funkcjonalne, całoroczne zadaszenie tarasu

Jak sprawić, aby przydomowy taras zmienił się w idealne miejsce wypoczynkowe? Zdecydowana większość z nas jest zdania, że wystarczą odpowiednie meble ogrodowe. My przekonujemy, że warto również zadbać o odpowiednie zadaszenie i ochronę przed słońcem. Całoroczne zadaszenie tarasu to jedna z propozycji, którą warto rozważyć!

Czym jest całoroczne zadaszenie tarasu?

Całoroczne zadaszenie tarasu to nic innego jak nowoczesna pergola, zbudowana z elementów odpowiednio zabezpieczonych przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu, korozją. Konstrukcja ta składa się z elementów modułowych – w praktyce oznacza to, że taką budowlę wznosi się szybko i bez większych problemów. Zadaszenia tarasów pełnią wiele ról: przede wszystkim skutecznie chronią nas przed działaniem promieniowania słonecznego i gwarantują cień. Druga istotna kwestia to dokładne wydzielenie przestrzeni wypoczynkowej. Całoroczne zadaszenie tarasu znacząco podnosi też estetykę otoczenia i sprawia, że taras jest znacznie piękniejszy.

Całoroczne zadaszenie tarasu – jak jest skonstruowane?

Konstrukcja całorocznego zadaszenia tarasu jest prosta do samodzielnego montażu – przekonują producenci. Elementy modułowe wykonane są z aluminium malowanego proszkowo. Materiał ten jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, odkształcaniem. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na odprowadzanie wody poza obręb pergoli. Dach konstrukcji wykonany jest z listew uchylnych – ich położenie reguluje sam użytkownik i decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Listwy obracają się wokół własnej osi, a w pozycji całkowicie zamkniętej tworzą one szczelny dach, który nie nagrzewa się i stanowi doskonałą barierę przed słońcem. Całoroczne zadaszenie tarasu możemy uzupełnić o rolety boczne.

 

 

Check Also

Nowy wymiar elektromobilności w transporcie ciężarowym

Rewolucja w pojazdach użytkowych – teraz elektryczne!. To hasło doskonale odzwierciedla nowy kierunek, w którym …

umie.com.pl https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/